دیجیتال ساینیج

Digital Signage کاماسیستم

تاریخچه دیجیتال ساینیج

ایده ی دیجیتال ساینیج (Digital Signage) تقریبا 30سال پیش با اتصال دستگاه های ویدئوکاست به تلویزیون های CRT شکل گرفت و با قرار گرفتن آن تلویزیون ها در مسیر های پر تردد مثل هتل ها و فروشگاه ها ، مورد توجه شرکت های مد و لباس برای تبلیغات به صورت مدرن قرار گرفت.

Digital Signage کاماسیستم

سالها بعد با نتیجه گرفتن از این روش تبلیغات شرکت های بیشتری ترغیب به نمایش اطلاعات محصولشان به صورت نمایش فیلم در مکانهای عمومی شدند.
انتقال اطلاعات به این روش نه تنها برای فروشندگان لباس اهمیت داشت و مفید بود بلکه کم کم سازمان های بزرگ دولتی نیز برای انتقال اطلاعات بیشتر و بیشتر به مخاطبین از این روش استفاده کردند. اینگونه بود که دیجیتال ساینیج (Digital Signage) شکل گرفت.
از سال 1990 به بعد با پیدایش اینترنت و محیا شدن بستری برای انتقال اطلاعات و با اتصال نمایشگر ها به بستر اینترنت نگاه ویژه ای به دیجیتال ساینیج (Digital Signage) در دنیا شکل گرفت.
دیجیتال ساینیج (Digital Signage) متولد شد تا انتقال اطلاعات واضح ، کامل ، جذاب ، سریع و ارزانتر باشد.
شرکت کاماسیستم مفتخر است به عنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین شرکت های ارائه دهنده سامانه دیجیتال ساینج در ایران ، علاوه بر ارائه دموی سیستم دیجیتال ساینیج در محل شما، تمام تجربیات خود را در اختیارتان قرار دهد تا بتوانید بهترین سیستم دیجیتال ساینیج ممکن را برای کاربران خود به دست آورید.
همچنین لیست کامل پروژه های دیجیتال ساینیج انجام شده را می توانید مشاهده فرمایید.

دیجیتال ساینیج ( Digital Signage )چیست؟

دیجیتال ساینیج (Digital Signage) سامانه ای است که با توجه به بستر شبکه، اپراتور سیستم می تواند نمایشگر های متعلق به یک مجموعه خود را کنترل و مدیریت کند. مدیریت این مجموعه نمایشگر ها وابسته به زمان و مکان خاصی نیست و با در نظر گرفتن بستر شبکه مجموعه و یا با استفاده از بستر اینترنت می توان وسعت آن را بزرگتر کرد تا بتوان ابزار مدیریت اطلاعات در جای جای سازمان را در دست خود گرفت.
سیستم Digital Signage از چهار قسمت مختلف تشکیل شده است:
 1. اپراتورها
 2. سامانه مدیریت مرکزی
 3. شبکه ارتباطی
 4. نمایشگرها
انواع محتواهای دیجیتال ساینیج ( Digital Signage )
 1. محتوای زنده (کانال های زنده تلویزیونی، رادیویی و یا دوربین ها)
 2. انواع فیلم های تبلیغاتی و اطلاع رسانی کوتاه و بلند
 3. عکس
 4. زیرنویس
 5. RSS های خبری
 6. انواع URL
 7. و ...

جایگاه سامانه دیجیتال ساینیج ( Digital Signage )

سامانه دیجیتال ساینیج (Digital Signage) را می توان در تمامی مکانها عمومی و سازمانها در جهت اطلاع رسانی به افراد و دریافت اطلاعات از آنها استفاده نمود. راهکاری که سبب بهبود در فرایند اطلاع رسانی در یک سازمان می شود و همچنین با توجه به بستر دیجیتال به کاهش هزینه هایی چون بنر و تبلیغات کاغذی در راستای کاهش آلودگی های محیط زیست کمک می کند.
امروزه بیشتر سازمان های بزرگ برای یکپارچه سازی و مدیریت نمایشگر های دیجیتال به این سامانه نیاز دارند. در بیشتر این سازمانها واحد روابط عمومی و فناوری اطلاعات مسئول بهره برداری از این سامانه می باشد.
Digital Signage کاماسیستم

با هجوم ارائه دهندگان دیجیتال ساینیج ( Digital Signage )، پیش بینی می شود که بازار دیجیتال ساینیج (Digital Signage) تا سال 2020 به 21.92 بیلیون دلار ایالات متحده رو به رشد باشد . دلیل این افزایش زیاد شدن تقاضا شرکت ها برای توسعه راه حل های دیجیتال ساینیج (Digital Signage) برای نمایش تبلیغات ، کاهش ضایعات کاغذ و همچنین اطلاع رسانی سریعتر و دقیق است.
بیشترین استفاده کنندگان از دیجیتال ساینیج (Digital Signage) شرکت های بزرگ و ارگانهای توسعه یافته ، رستوران ها، ساختمان های اداری ، ادارات دولتی، خدمات حمل و نقل عمومی و صنایع مختلف هستند.

سازمان ها

امروزه در در سازمانهای کوچک و بزرگ کشور اطلاع رسانی به کارکنان و ارباب رجوع یکی از ارکان مهم می باشد. دیجیتال ساینیج علاوه بر اطلاع رسانی و بالا بردن آگاهی افراد، به عنوان یک راه ارتباطی مستقیم و زنده بین مدیران ارشد و کارکنان مورد استفاده قرار می گیرد. شرکت کاماسیستم با ارائه راهکار های پخش زنده همايش ها و سخنرانی ها در بستر دیجیتال ساینیج توانسته است این محیط ارتباطی را برای سازمانها ایجاد نماید.
Digital Signage کاماسیستم

رستوران ها

دیجیتال ساینیج (Digital Signage) در رستوران ها می تواند به عنوان نمایشگرهای تعاملی مورد استفاده قرار گیرد. رستوران ها از دیجیتال ساینیج (Digital Signage) در فضای داخلی خود استفاده می کنند و به مشتری این امکان را می دهند تا فهرست منوهای خود را با یک نگاه مرور کنند و سفارش خود را با صفحه لمسی تعاملی ثبت نمایند. با استفاده از دیجیتال ساینیج (Digital Signage) ، رستوران ها مجبور نیستند روزانه به طور دستی منو را به روز کنند.زیرا این امر می تواند از راه حل های دیجیتال ساینیج (Digital Signage) هر زمان که نیاز بود به روز رسانی گردد.
با توجه به اینکه تصاویر همه غذاهای قابل سفارش در منو، در سیستم دیجیتال ساینیج موجود می باشد، مشتری با دیدن آن نه تنها می تواند انتخاب مناسب تری داشته باشد، بلکه این امر به فروش بیشتر رستوران کمک شایانی می کند.
Digital Signage کاماسیستم

مراکز خرید

دیجیتال ساینیج (Digital Signage) به طور گسترده در مراکز خرید به عنوان شکلی از فهرست یا نمایش نقشه استفاده می شود. استفاده از دیجیتال ساینیج (Digital Signage) به عنوان یک کیوسک مسیریابی، مشتری را قادر می سازد مسیر خود را از طریق یک صفحه لمسی تعاملی پیدا کند و یا یک ویدئو وال بزرگ که تبلیغات بسیار جذابی را در اختیار فروشگاه ها قرار دهد. شرکت کاما سیستم مفتخر است که در بزرگترین و مهمترین مراکز خرید ایران از جمله پالادیوم ، گالریا و ایران مال و ... این سامانه را پیاده سازی نموده است.
..:: مشاهده لیست کامل پروژه های دیجیتال ساینج ::..
Digital Signage کاماسیستم

برند سازی

از دیجیتال ساینیج (Digital Signage) هنگام نمایشگاه یا رویدادهای بازاریابی برای جلب نظر عابرین استفاده می شود. دیجیتال ساینیج (Digital Signage) با هدف جلب توجه ، جذب جمعیت به رویدادها و افزایش تجربه بازدید کنندگان به وجود آمده است. در این مسیر از دیجیتال ساینیج (Digital Signage) برای ایجاد برندسازی نیز استفاده می شود.
Digital Signage کاماسیستم

مهمان نوازی

صنعت مهمان نوازی از دیجیتال ساینیج (Digital Signage) برای نمایش اطلاعات مهم در مکانی مناسب و قابل مشاهده برای همه مهمانان و ارباب رجوع ها استفاده شود. یک سامانه دیجیتال ساینیج قادر است به عنوان یک دربان مجازی در هتل ها و بیمارستان ها و همچنین سرگرمی کنفرانس ها در اتاق انتظار عمل کند.
شرکت کاماسیستم مفتخر است که در بسیاری از هتل ها و بیمارستان معتبر داخلی و خارجی، سامانه دیجیتال ساینیج را پیاده سازی نموده است.
همچنین از دیجیتال ساینیج (Digital Signage) در هتل ها به عنوان نوعی تابلو های راهنمایی استفاده می شود ، تا گروه بزرگی از مردم را برای یک کنفرانس به اتاق صحیح و یا در مواقع اضطراری به سمت درب خروج هدایت کنند. از دیجیتال ساینیج (Digital Signage) برای تهیه یک روش ساده برای به روز کردن اطلاعاتی که بطور مداوم در حال تغییر هستند مانند اطلاعات نمایشگاه استفاده می شود.
Digital Signage کاماسیستم

سینما

سامانه دیجیتال ساینج می تواند در لابی سینماها مورد استفاده قرار گیرد. بدین صورت که قبل از نمایش فیلم، کاربران می توانند متادیتای کاملی از فیلم شامل امتیازات، بازیگران، رتبه و ... را مشاهده کرده و حتی تیزر تبلیغاتی آن را ببینند. این گونه نمایشگر ها به اطلاع رسانی به مشتریان و سایر برنامه های تئاتر ، افزایش فروش و تبلیغات می پردازد.
Digital Signage کاماسیستم

حمل و نقل

حمل و نقل یک بخش رو به رشد برای دیجیتال ساینیج (Digital Signage) با راه حل های عملی ، مانند راه یابی ، تبلیغات در مسیر و همچنین نصب ساینج در ناوگان حمل و نقل عمومی همچون اتوبوس ، مترو، قطارهای بین شهری ، هواپیما و ... توانسته است نقش اساسی و مهمی را در پیشبرد اهداف سازمان ها ایفا نماید.
Digital Signage کاماسیستم

تحصیلات

از دیجیتال ساینیج می توان در دانشگاه ها به عنوان "تابلو اعلانات"، "راهنمای کلاس ها"، "اطلاع رسانی عمومی " و حتی به عنوان "نظرسنجی" استفاده کرد.
همانگونه که گفته شد سامانه دیجیتال ساینیج در کاهش هزینه های یک سازمان نقش بسزایی را ایفا می کند. علاوه بر کاهش هزینه ها در بسیاری از سازمانها که تردد ارباب رجوع وجود دارد، از این سامانه برای تبلیغات نیز می توان بهره برد. شرکت کاماسیستم این گونه راهکار ها را برای بزرگترین سازمان های ایران، بهترین فروشگاه ها و مال های ایران، فرودگاهها و بسیاری از مشتریان دیگر پیاده سازی نموده است.
Digital Signage کاماسیستم

امکانات دیجیتال ساینیج که در اختیار کاربران قرار می دهد

 1. پشتیبانی از فرمت های مختلف محتوا برای استفاده در لایه ها
 2. وجود رزولوشن های کاربردی به صورت پیش فرض در سیستم
 3. امکان تعریف رزولوشن جدید
 4. امکان تعریف ناحیه های جدید در هر لایه
 5. امکان اضافه کردن انیمیشن به محتواهای موجود در لایه ها
 6. امکان اضافه کردن ویدئو و تصویر در ناحیه
 7. امکان اضافه کردن متن در ناحیه
 8. امکان اضافه کردن ماژول Ticker در ناحیه
 9. امکان اضافه کردن ماژول TV در ناحیه
 10. امکان اضافه کردن ماژول camera در ناحیه
 11. امکان اضافه کردن ماژول اوقات شرعی در ناحیه
 12. امکان اضافه کردن ماژول ساعت و آب و هوا در ناحیه
 13. امکان اضافه کردن ماژول webpage در ناحیه
 14. امکان اضافه کردن ماژول Embedded در ناحیه
 15. امکان ساخت campaign (گروهی از لایه‌ها)
 16. تعیین زمان بندی برای ارسال محتوا روی هر نمایشگر
 17. امکان تعیین حداکثر پهنای باند قابل اشغال برای ارسال محتوا در هر نمایشگر یا گروهی از نمایشگرها
 18. مدیریت محتواهای موجود در سخت افزار هر نمایشگر از طریق سرور
 19. امکان تعیین قانون برای مدیریت و حذف محتوای موجود روی نمایشگرها به صورت خودکار
 20. امکان تغییر ابعاد و چرخش متناسب محتوا بر اساس هر مانیتور به صورت خودکار
 21. تعیین زمان بندی برای پخش محتوای مربوطه در نمایشگر
 22. تعیین اولویت در پخش لایه‌های زمان‌بندی شده در یک نمایشگر
 23. امکان اختصاص لایه پیش‌فرض برای هر نمایشگر
 24. خاموش و روشن کردن نمایشگر از طریق سرور
 25. تعیین برنامه روزانه برای خاموش و روشن شدن نمایشگرها بصورت خودکار
 26. امکان بکارگیری نمایشگرها بصورت عمودی، افقی و یا video wall
 27. امکان تعریف گروه از نمایشگرها
 28. امکان پخش اذان بر روی نمایشگر
 29. امکان تعریف چندین کاربر برای کار با سرور
 30. تعیین سطح دسترسی در نمایشگرها
 31. تعیین سطح دسترسی در محتوا
 32. تعیین سطح دسترسی در زمان‌بندی‌ها
 33. اختصاص ناحیه خاصی از لایه‌ها به یک کاربر خاص
 34. نعیین سطح دسترسی در طراحی لایه‌ها
 35. اطلاع از وضعیت کنونی هر یک از نمایشگرها
 36. امکان مشاهده تصویر اسکرین نمایشگرها بصورت لحظه‌ای
 37. ارائه گزارش از وضعیت محتوای پخش شده روی هر نمایشگر و تعداد و زمان نمایش هر کدام
 38. امکان اضافه شدن هر مانیتور جدید به سیستم به صورت خودکار
 39. اعلام هشدار به کاربر در صورت قطعی ارتباط سرور با نمایشگرها
 40. ارایه لیست کاربرانی که از سیستم استفاده کرده اند.(زمان، نام کاربر، Ip، وضعیت کنونی فعال یا غیر فعال و session مربوطه)
 41. امکان مشاده لاگ فعالیت تمام کاربران توسط مدیر سیستم
 42. امکان مشاهده و زمانبندی رویدادها و رخدادهای مهم تقویم
 43. قابلیت پخش زنده تصویر تحت شبکه

مطالب مرتبط و تکمیلی دیجیتال ساینیج (Digital Signage)

پروژه های انجام شده دیجیتال ساینیج (Digital Signage)