ویدئو وال VideoWall

Video Wall
ویدئووال (Video Wall) به نمایشگر بزرگی گفته می‌شود که از در کنار هم نصب شدن تعداد زیادی نمایشگر ساخته می‌شود. امروزه استفاده از ویدئووال‌ها در بسیاری از نقاط شهری، مراکز خرید، هتل‌ها و سازمان‌ها و ارگان‌ها مرسوم شده است. در محیط‌های عمومی معمولا ویدئووال ها به منظور نمایش ویدئوهای تبلیغاتی با کیفیت بالا و در اندازه بزرگ استفاده می‌شود. در سازمان‌ها از ویدئووال ها جهت نظارت تصویری بر تعداد زیادی از دوربین‌ها و یا کانال‌های تلوزیونی و یا نمایش تصاویر ویدئویی، نقشه‌ها و دیگر محتوای مورد نظر در کنار هم استفاده می‌شود.
مهمترین نکته در استفاده از ویدئووال‌ها، نمایش تصاویر با کیفیت بالا و بدون کندی یا تاخیر در پخش می‌باشد. جهت رسیدن به این هدف معمولا از دستگاهی به نام کنترلر ویدئووال (Video Wall Controller) استفاده می‌شود. این دستگاه تصویر مورد نظر برای پخش بر روی ویدئووال را به قسمت‌های کوچکتر، به اندازه هر مانیتور تشکیل دهنده ویدئووال یا گروهی از این مانیتورها، تقسیم کرده و با کابل تصویر مجزا روی نمایشگر یا گروه نمایشگر هدف به نمایش در می‌آورد. علاوه بر این در بعضی از ویدئووال ها نیاز به ارتباط تعاملی کاربران با ویدئووال وجود دارد که پاسخ به این موضوع نیز بر عهده کنترلر است.
کنترلر ویدئووال برای استفاده در سناریوهای پیش‌فرض و معمول به صورت سخت‌افزاری توسط شرکت‌های گوناگون تولید می‌شوند. اما معمولا هر سازمان ملاحظات ویژه‌ای در رابطه با سناریو استفاده از ویدئووال داشته و علاوه بر این نیاز به مدیریت مرکزی ویدئووال‌ها در کنار دیگر اجزای راهکار نظارتی و یا تبلیغاتی در هر سازمان، نیاز به طراحی راهکار جامع سخت‌افزاری و نرم‌افزاری به صورت یکپارچه را برجسته می‌سازد.
شرکت کاماسیستم در کنار تجربه طراحی کنترلرهای خاص منظوره برای انواع ویدئووال‌ها، با استفاده از دانش موجود در این شرکت در زمینه تولید و ارسال تصاویر تحت شبکه و دارا بودن سرورهای سهند، الوند و رامند، توانسته به عنوان یکی از پیشگامان این عرصه در کشور ایفای نقش کند.