میان افزار نسخه 4 | Middleware

خداوند بزرگ را شاکریم که توانایی و افتخار خدمت رسانی را در حوزه IPTV هتلی، بیمارستانی و شهری نصیب شرکت کاماسیستم نمود تا بتوانیم پس از حدود 1 دهه فعالیت در این حوزه و انجام بیش از 45 پروژه موفق، اینک اقدام به ارائه نسخه 4 نرم افزار خود نماییم. این نسخه براساس تجربیات 3 نسخه گذشته و بازخورد مشتریان، صاحبان هتل ها و بیمارستان ها طراحی و تولید شده است که لازم است تشکر ویژه از همه عزیزانی که در این امر ما را یاری نمودند داشته باشیم.
در ابتدا صفحات اول سه نسخه قبلی شرکت نشان داده می شود تا سادگی، کاربرپسند بودن و حرفه ای بودن نسخه چهارم، گویاتر و ملموس تر بیان گردد. همچنین جهت روشن تر شدن ویژگی های مهم این نسخه سعی شده است متن های توضیحی به همراه نمونه عکس به نمایش در آیند.
همچنین فایل PDF این مقاله، از طریق لینک زیر قابل دانلود می باشد:
نسخه 1 میان افزار شرکت کاما سیستم
نسخه شماره 1، سال 1389 الی 1390
نسخه 2 میان افزار شرکت کاما سیستم
نسخه شماره 2، سال 1390 الی 1394
نسخه 3 میان افزار شرکت کاما سیستم
نسخه شماره 3، سال 1394 الی 1396

عمده قابلیت های نسخه چهار سیستم IPTV شرکت کاماسیستم

 1. طراحی هوشمندانه و زیبای صفحه اصلی :
  • 1-1. قابلیت هماهنگ سازی صفحه اصلی با رنگ ها و تصاویر پس زمینه مختلف :
   صفحه اصلی (یا صفحه خانه) مهمترین صفحه میان افزار می باشد. زیرا نه تنها اولین صفحه ای است که کاربر با آن مواجه می شود بلکه به دفعات به آن نیز مراجعه خواهد کرد. بنابراین زمان زیادی جهت طراحی این صفحه صرف شده است تا علاوه بر حفظ زیبایی و تقارن، چشم نوازی اولیه را نیز به همراه داشته باشد. همچنین این صفحه به نحوی طراحی شده است تا بتواند به راحتی با تطبیق با رنگ سازمانی و لوگوی مجموعه، حس منحصر به فرد بودن را برای هر مجموعه منتقل نماید در کنار این امر امکان نشان دادن چندین عکس به صورت اسلاید در پس زمینه نیز فراهم شده است. جهت تاکید بر قابلیت فوق، به 4 تصویر زیر دقت نمایید که هر کدام دارای رنگ سازمانی، لوگو و تصویر پس زمینه متفاوتی هستند.
   نسخه 4 میان افزار شرکت کاما سیستم با تم قرمز رنگ
   هتل مارینا پارک کیش (تم قرمز)
   نسخه 4 میان افزار شرکت کاما سیستم با تم آبی رنگ
   بیمارستان میلاد لاهیجان (تم آبی)
   نسخه 4 میان افزار شرکت کاما سیستم با تم بنفش رنگ
   هتل بزرگ شیراز (تم بنفش)
   نسخه 4 میان افزار شرکت کاما سیستم با تم طلایی رنگ
   هتل اسپیناس پالاس (تم طلایی)
  • 1-2. طراحی هدر و فوتر :
   با توجه به تنوع درخواست مشتریان محترم نسبت به ارائه اطلاعات متفاوت در صفحه اول و در جهت حفظ تقارن و افزایش نظم در این صفحه از هدر و فوتر استفاده شده است. وجود هدر و فوتر این اجازه را به مشتریان محترم می دهد که امکانات و اطلاعات متفاوتی نظیر نرخ لحظه ای ارز، اوقات شرعی، ساعت، آب و هوا و... را به راحتی و بدون بر هم خوردن زیبایی و تقارن صفحه اول به آن اضافه و یا کم نمایند. همچنین در جهت سهولت کار با سیستم و علم بر آشنا بودن دکمه های عدد بر روی کنترل برای اکثر کاربران، سعی شده است از آنها به عنوان مسیرهای دسترسی ساده کاربران به قابلیت های اولیه سیستم همچون پخش زنده، ارتباط با اینترنت، راهنمای کاربری سیستم و .... استفاده گردد و این امر در فوتر صفحه اول به اطلاع کاربر برسد.
   هدر و فوتر نسخه 4 میان افزار شرکت کاما سیستم
   هتل اسپیناس پالاس (تم طلایی)
 2. طراحی یکپارچه از نظر بصری (گرافیکی) و سبک فلت یا مسطح (Flat)
  همه صفحات و المان های گرافیکی به صورت یکپارچه و هماهنگ طراحی شده اند تا کاربر حس مثبت بودن و حرفه ای بودن آن را داشته باشد.
  خطوط موازی و منظمی در طراحی همه صفحات استفاده شده که به یکپارچگی سیستم کمک شایانی می کند.
  همچنین در طراحی این نسخه از سبک طراحی فلت استفاده شده که علاوه بر ساده بودن، یکی از بروزترین و زیباترین سبک های طراحی موجود است.
  نمایش خطوط موازی و طراحی مسطح (آیکن های Flat)
  نمایش خطوط موازی و طراحی مسطح (آیکن های Flat)
  نمایش خطوط موازی و طراحی مسطح (آیکن های مسطح)
  نمایش خطوط موازی و طراحی مسطح (آیکن های مسطح)
 3. پیام خوش آمد گویی
  به منظور انتقال حس مثبت و افزایش رضایتمندی کاربر نسبت به این سیستم و همچنین ایجاد احساس دوستی بین کاربر و سیستم، فضای بزرگ و مناسبی در صفحه به عنوان پیام خوش آمد گویی به نام و با زبان مهمان در نظر گرفته شده است که این پیام در سطوح دوم نیز در معرض دید کاربر قرار خواهد گرفت.
  پیام خوش آمدگویی
  پیام خوش آمدگویی
 4. گرافیک زیبا و چشم نواز صفحات فیلم و سریال
  گرافیک مرتبط با صفحه محتواهای آرشیو شده همچون فیلم، سریال و موسیقی به گونه ای طراحی شده است که علاوه بر زیبایی بالای بصری، سهولت دسترسی را نیز برای کاربران محیا سازد تا سهم عمده ای در جذب مخاطبان به این امر داشته باشد.
  صفحه فیلم
  صفحه فیلم
  صفحه فیلم
  صفحه فیلم
 5. توانایی بالای نسخه جدید در نمایش امکانات مجموعه
  بی شک یکی از دلایل انتخاب سیستم IPTV توسط مدیران مجموعه های اقامتی و درمانی، توانایی این سیستم در نمایش توانمندی ها و خدمات آن مجموعه ها می باشد. در طراحی سیستم جدید، به گونه ای عمل شده است که عکس ها و خدمات مجموعه با بالاترین کیفیت و زیبایی به صورت متوالی و کشویی در اختیار کاربران قرار گیرد.
  امکانات
  امکانات
 6. دو سطحی بودن اپلیکیشن ها
  به علت جلوگیری از شلوغی صفحه اصلی، کلیه اپلیکیشن ها در دو سطح قرار گرفته اند. صفحه اصلی به عنوان سطح 1 و صفحات داخلی به عنوان سطح 2 شناخته می شوند که در تمامی این سطوح سعی شده است یکنواختی، نظم و زیبایی گرافیکی رعایت گردد.
  سطح 1 دارای 7 دسته بندی کلی با نام های "هتل، پخش زنده، ویدئو، مذهبی، گردشگری، اطلاعات و برنامه ها" است. هر یک این دسته ها خود دارای اپلیکیشن های مخصوصی می باشند که در تصاویر ذیل می توانید با تنوع آنها آشنا گردید.
  سطح دوم، هتل
  سطح دوم، هتل
  سطح دوم، پخش زنده
  سطح دوم، پخش زنده
  سطح دوم، ویدئو
  سطح دوم، ویدئو
  سطح دوم، مذهبی
  سطح دوم، مذهبی
  سطح دوم، گردشگری
  سطح دوم، گردشگری
  سطح دوم، اطلاعات
  سطح دوم، اطلاعات
  سطح دوم، برنامه ها
  سطح دوم، برنامه ها
 7. تعداد بالای سرویس های ارزش افزوده و اپلیکیشن بر روی نسخه جدید
  بالا بودن تعداد خدماتی که بر روی سیستم به مهمانان و کاربران ارائه می گردد، می تواند به عنوان یک توانمندی برای صاحب محصول محصوب گردد. نسخه جدید با توانمندی قابلیت ارائه خدمات فراوان در اختیار مشتریان محترم قرار می گیرد که قسمتی از آنها به شرح اشکال ذیل نشان داده شده است.
  اپلیکیشن فیلم ها
  اپلیکیشن فیلم ها
  اپلیکیشن موزیک
  اپلیکیشن موزیک
  اپلیکیشن رستوران ها و کافی شاپ ها
  اپلیکیشن رستوران ها و کافی شاپ ها
  اپلیکیشن نظرسنجی
  اپلیکیشن نظرسنجی
  اپلیکیشن امکانات مجموعه
  اپلیکیشن امکانات مجموعه
  اپلیکیشن قرآن کریم
  اپلیکیشن قرآن کریم
  اپلیکیشن بازی ها
  اپلیکیشن بازی ها
  اپلیکیشن تلفن ها ضروری (داخلی)
  اپلیکیشن تلفن ها ضروری (داخلی)

مطالب مرتبط و تکمیلی میان افزار یا Middleware