نحوه انتخاب بهترین شرکت و بهترین راه حل IPTV و Digital Signage چیست؟

 
 
 
نحوه انتخاب بهترین شرکت و بهترین راه حل IPTV و Digital Signage، یکی از دغدغه های اصلی صاحبان پروژه، مشاوران و مدیران IT می باشد که امید است استناد به موارد ذیل بتواند کمک شایانی به مشتریان عزیز در این حوزه نماید. شرکت کاماسیستم متعهد است که نهایت همکاری را با مشتریان عزیز به عنوان مشاور داشته باشد تا بتوانند بهترین برآیند را برای مجموعه خود حاصل نمایند:
 
شرکت کاماسیستم
 
  1. رجوع به حجم، نوع و میزان پروژه های اجرا شده شرکت ها: این امر کمک شایانی به کارفرمایان محترم می نمایند تا بتوانند تیم با تجربه، صاحب دانش و متعهدی را در این امر انتخاب نمایند. لازم به ذکر است، تماس با پروژه هایی که شرکت ها در رزومه خود بیان می دارند و کسب اطلاعات از رضایت و یا عدم رضایت آنها، درخواست صفحات اول قراردادها در جهت تایید گفتار آنها، بازدید از نمونه پروژه های اجرایی و ... می تواند کمک شایانی در پیشبرد این امر داشته باشد.
  2. عدم وابستگی مطلق سیستم IPTV و Digital Signage ارائه شده به محصولات شرکت مجری: این امر از آن جهت حیاتی و مهم می باشد که IPTV و Digital Signage بر خلاف باور رایج کنونی در بازار ایران، یک نرم افزار ساده نمی باشند بلکه یک راه حل و یا Solution محسوب می شوند. بدین معنا که مجموعه ای از سخت افزار و نرم افزار طی پروتکل های استاندارد جهانی، در کنار یکدیگر قرار می گیرند تا درنهایت بتوانند نیاز نهایی کارفرما را برآورده نمایند. در طی این مسیر، شرکت های مجری هم می توانند از محصولات و نرم افزارهای ساخت شرکت خود در این راه حل استفاده نمایند و هم می توانند از برندهای سایر شرکت های تولید کننده در این حوزه استفاده نمایند. سیستم های استاندارد IPTV و Digital Signage سیستم هایی می باشند که بتوانند با محصولات استاندارد سایر شرکتها ادامه فعالیت دهد تا در صورت عدم فعالیت شرکت مجری در آینده، کارفرما توان تعویض نرم افزارها و سخت افزارهای استفاده شده در راه حل را با نمونه جدید داشته باشد و به طور کامل به یک شرکت وابسته نباشد. هماهنگی سیستم با تلویزیون های معتبر بین المللی، وجود پنل مدیریتی حرفه ای برای تمامی محصولات، انتخاب سخت افزار با مشخصات فنی مناسب برای هر نرم افزار با ارائه مستندات و سایر موارد مشابه می تواند نشان از توانمندی شرکت مجری داشته باشد.
  3. کسب مشورت از شرکتهای بین المللی فروش تلویزیون های هتلی همچون سامسونگ و ال جی در جهت انتخاب تیم مجری: این دو کمپانی بزرگ که با همکاری دو شرکت سام سرویس و گلدایران در ایران فعالیت می نمایند، با توجه به تجربه بین المللی و بررسی توان شرکت های داخلی، می توانند مشاوران خوبی برای کارفرمایان محترم در انتخاب مجری نهایی سیستم IPTV و Digital Signage باشند. لازم به ذکر است که هم اکنون بسیاری از مشتریان محترم پیشنهادهایی مبنی بر اجرای سیستم بر روی تلویزیون های اسمارت خانگی دریافت می کنند که پیاده سازی اینگونه سیستم ها علی رغم قیمت پایین تر، نگهداری و پایداری سیستم در آینده را دچار مشکل می نماید.
  4. محک شرکت های مجری با درخواست همکاری کوتاه مدت پایلوت و ویژه سازی های کوچک: جهت سنجش میزان تعهد همکاری و دانش شرکت های مجری، کارفرمایان محترم می توانند درخواست نصب پایلوت به مدت زمان مشخص و یک مورد ویژه سازی ساده را از مجریان این امر داشته باشند تا بتوانند تایید اولیه بر عملکرد آنها را محرز نمایند.
  5. وجود تنوع در UI ( طرح گرافیک نهایی): آنچه که مسلم و واضح می باشد، تمامی استانداردهای فنی سیستم IPTV و Digital Signage اجرا می گردد تا بتواند نظر مخاطب نهایی را در جهت ارائه خدمات متنوع جذب نماید. بنابراین توانمندی شرکت مجری در طراحی زیبا و کاربرپسند می تواند برگ برنده خریدار سیستم در پیشبرد اهداف باشد. کارفرمایان محترم می توانند هنگام نمایش دمو و پرزنت توسط مجری سیستم، با درخواست نمایش نسخه های متنوع سیستم و طرح سوالات مرتبط با سناریو و گرافیک، نسبت به توانمندی مجری در خلاقیت و نبوغ در طراحی سیستم اطمینان حاصل نمایند. عدم وجود نسخه های متنوع و مشخص نبودن سناریو از سوی شرکت مجری نشان دهنده توانایی پایین شرکت مدعی و کپی برداری از سایر سیستم ها می باشد.
 

آخرین مقاله ها